Autonomikonferansen 2018

Autonomikonferansen 2018 setter fokus på industrieffektivitet, enten det er autonome farkoster eller automatisk borekontroll. Konferansen setter søkelys på neste generasjon kunstig intelligens og «big data».

Det globale økosystemet av tilkoblede mennesker og digitale enheter stiller nye krav til tillit. På denne reisen opplever vi økt anvendelse av mange spennende teknologier. En av disse er Blockchain. Blockchain representerer et nytt skifte i hvordan informasjon deles uten at det er behov for en administrator. Selv om ikke noen systemer er 100% sikre, er blockchain en av de sikreste vi har i dag. Det faktum at vi automatisk kan verifiserer enhver endring i systemet, sørger for at vi til enhver tid er trygge og sikre på at vi sitter på oppdatert og verifisert informasjon. I samspill med andre teknologier er mulighetene mange.

Autonomi konferansen 2018 setter fokus på industri effektivitet, enten det er autonome farkoster eller automatisk borekontroll. Konferansen setter søkelys på neste generasjon kunstig intelligens og «big data». Den digitale transformasjon viser at det ikke er tilstrekkelig å digitalisere dagens tjenester og prosesser. Vi må tenke nytt og løse våre samfunnsoppdrag på nye måter. Derfor vil deltakerne få en praktisk innføring i hvordan blockchain-databaser kan styres autonomt for å utveksle informasjon mellom ulike parter.

Vel møtt til spennende og lærerike dager!

HER FINNER DU INFO, PROGRAM OG PÅMELDINGSSKJEMA

Nyheter

Norge kan tette kraftgapet. Men da må vi handle nå!

02.07.25

NFEA er en av organisasjonene bak Kraftgapet-kampanjen. Sammen med de andre medlemmene i Stiftelsen Elektroforum jobber vi nå aktivt med å formidle budskapet om at kraftgapet vi har i Norge må tettes, og at tiltak må settes inn nå.

Les mer

Reisebrev fra fag-ekskursjon til Italia

23.05.25

I april reiste studenter fra Industriell kjemi og bioteknologi (MTKJ) ved NTNU til Nord-Italia for å utforske faglige og kulturelle sider ved kjemi og teknologi i europeisk kontekst. Ekskursjonen, støttet av Norsk Forening for Elektro og Automatisering, ga verdifulle erfaringer og ny innsikt i både industri og forskning.

Les mer

Årets Revolve NTNU-racerbil avduket

05.05.25

Årets autonome racerbil fra Revolve NTNU ble avduket 29. april. Årets bil heter VEGA og skal sikre NTNU nye pallplasser i årets Formula Student. NFEA var tilstede under avdukingen.

Les mer

NFEA på Nettverksdagene 2025

24.04.25

NFEA var også i år hovedsponsor for Nettverksdagene på NTNU Gløshaugen. Nettverksdagene arrangeres av 3.års studentene ved 5-års studiet Kybernetikk og robotikk. I løpet av to dager på stand fikk vi 80 nye studentmedlemmer.

Les mer