Fagdag om open source

Phoenix Contact inviterer til fagdag om open source i Oslo 15. mai. Fagdagen arrangeres i samarbeid med Open Source Automation Development Lab. Arrangementet fokuserer på implementering, muligheter, kvalitetssikring, rammeverk og juridiske forhold rundt bruk av open source i automatisering.

En av trendene som følger med digitalisering, IoT og industri 4.0 er bruken av open source. Open source gir tidseffektive og konkurransedyktige løsninger også innen automatisering, slik som man lenge har sett det brukt innen IT.

For å belyse muligheter og hvordan dette best kan gjøres arrangerer Phoenix Contact fagdag i Oslo 15. mai. Fagdagen arrangeres i samarbeid med Open Source Automation Development Lab (OSADL).

Fokus er implementering, muligheter, kvalitetssikring, rammeverk og juridiske forhold rundt bruk av open source i automatisering.

Temaet er relevant for brukere av ulike automatiseringsplattformer. Det er aktuelt for de som ser behovet for å raskt og sikkert kunne ta i bruk ny teknologi uten å låse seg til en systemleverandør samt for de som selv utvikler og leverer produkter, løsninger og systemer.

I tillegg til en generell innføring viser vi også hvordan vår nye PLS-platform både benytter open source kode, og samtidig gir brukeren mulighet til å gjøre det samme for raskere og sikrere adopsjon av tilgjengelige funksjoner og teknologier.

Her finner du invitasjon med agenda og nærmere detaljer.

Besøk gjerne Phoenix Contact på nett HER

Nyheter

Rapport fra årsmøtet

13.02.25

NFEAs årsmøte for 2024 ble holdt på Thon Conference i Oslo 13. februar 2025. 2024 ble et middels godt år for NFEA med en omsetning på rundt 10 millioner. Overskuddet ble på rundt 300.000 kroner.

Les mer

Slik beskytter vi kritisk infrastruktur mot fremtidens trusler

03.02.25

I dagens digitaliserte samfunn er cybersikkerhet en kritisk faktor for å sikre kontinuitet og integritet i ulike sektorer. Vi tar denne utfordringen på alvor og arrangerer konferansen "Cyber Security 2025" i Oslo 9.–10. april 2025. Konferansen har som mål å belyse reelle cybertrusler og dele praktiske tiltak som både store og små virksomheter kan implementere for å møte disse truslene.

Les mer

Jan Eirik Schiøtz har gått bort

24.01.25

Det er med stor sorg vi har mottatt meldingen om at redaktør Jan Eirik Schiøtz i AMNytt har gått bort, 75 år gammel. Jan Eirik ble i fjor utnevnt til æresmedlem i NFEA. NFEA takker Jan Eirik Schiøtz for mange års godt samarbeid og for hans betydelige innsats for foreningen og fagmiljøet over mange år.

Les mer

2024 og veien videre

04.12.24

2024 kan oppsummeres som et helt greit år for NFEA resultatmessig. Året har stort sett gått som planlagt. Vi har gjennomført de aller fleste kurs og konferanser som tenkt, flere med svært hyggelige besøkstall. Vi har også fått de fleste regionene i aktivitet igjen, med både gjennomførte og planlagte arrangementer.

Les mer

Lærerik faglærersamling i Brumunddal

14.11.24

49 deltakere var med da Auti.no og NFEA arrangerte faglærersamling innen automasjon i Brumunddal 12. og 13. november. Målet med arrangementet var å skape en arena der lærere og andre ressurser kan utveksle erfaringer og hente inspirasjon.

Les mer