NFA blir NFEA

Norsk Forening for Automatisering (NFA) endrer navn til Norsk Forening for Elektro og Automatisering (NFEA).

Endringen skjdde formelt fra 1. januar 2018.

Som følge av dette vil foreningen få en ny visuell profil.
Rent praktisk innebærer dette ny logo, ny profilhåndbok og ny hjemmeside.

Du som bruker vil i en overgangsperiode oppleve en gradvis lansering av vårt nye navn og nye logo på våre ulike arenaer. I denne perioden vil du nok oppleve å se vårt tidligere navn og logo noen steder, mens andre steder er det nye navnet og logo tatt i bruk.

Vi tar sikte på å være synlige med vårt nye navn og logo på alle arenaer og plattformer innen utgangen av februar 2018.

Slik ser vår nye logo ut:

Nyheter

Kjemistudenter fra NTNU på faglig ekskursjon til Portugal

17.04.26

Vårens ekskursjon tok studentene på Industriell kjemi og bioteknologi (MTKJ) ved NTNU til Portugal, hvor de besøkte byene Porto og Lisboa. Dette ble en kombinasjon av faglig og kulturell tur hvor studentene fikk minner for livet. Med støtte fra Norsk Forening for Elektro og Automatisering fikk studentene gjennomført en vellykket ekskursjon med verdifulle erfaringer og innsikt i både industri og forskning.

Les mer

Trådløs kommunikasjon får en stadig viktigere rolle i industrien

13.04.26

Digitalisering, økt bruk av sensorer og behovet for mer fleksible produksjonsprosesser gjør at trådløs kommunikasjon får en stadig mer sentral rolle i industrien. Teknologien er i ferd med å bevege seg fra pilotprosjekter til å bli en del av infrastrukturen i moderne produksjonsanlegg.

Les mer

Cyber Security 2026: Når strategien møter teknologien

09.03.26

Cybersikkerhet er ikke lenger et nisjetema – det er et forretningskritisk og samfunnskritisk ansvar. Når Cyber Security 2026 samler bransjen i Oslo i april, skjer det med et nytt grep: Parallelle sesjoner som gir deltakerne større faglig valgfrihet og dypere innsikt.

Les mer

Rapport fra årsmøtet

20.02.26

NFEAs årsmøte for 2025 ble holdt på Thon Conference i Oslo 18. februar 2026. 2025 ble et tungt år for NFEA resultatmessig, med en omsetning på rundt 12 millioner. Driftsresultatet ble på rundt 50.000 kroner, med et årsresultat på ca 250.000 kroner.

Les mer