Ny digital interaktiv konferanseopplevelse

Vi har tidligere fortalt at vi gjennomfører konferansene våre digitalt når vi tar fatt på 2021. Nå kan vi med glede fortelle at vi kommer til å gi deg en helt ny digital interaktiv opplevelse for gjennomføring av digitale konferanser.

Med vår nye interaktive plattform skapes en illusjon av å være på et hotell. I lobbyen kan du bli kjent med de andre deltakerne, sjekke ut om det er kjente til stede, si hei og kanskje avtale et møte eller en videokonferanse. Her møter du også oss fra NFEA, akkurat som du er vant med fra våre fysiske konferanser.

Når konferansen starter kan du ta turen inn i auditoriet hvor foredragene skal holdes. Her får du inntrykk av å sitte i en fysisk konferansesal.

I pausene kan du besøke utstillerne våre. De er tilstede slik du er vant til, med hver sin digitale stand. Her kan du «snakke» med utstilleren og få svar på det du lurer på, eller sjekke ut produktene de har med seg på standen.

Når konferansen er slutt får du tilgang til foredragene digitalt i et video-arkiv.

Vi kommer til å benytte denne løsningen på alle våre konferanser som gjennomføres digitalt som webinar i 2021, helt frem til vi igjen kan møtes fysisk.

Nyheter

Ny plattform for brukerforumet lansert

22.06.23

NFEAs brukerforum for OPC UA har nå fått en helt ny arena. Portalen er åpen for alle som jobber med eller har interesse for eller nytte av OPC UA. Plattformen som brukes er Discord og det er selvsagt helt gratis å delta i brukerforumet.

Les mer

EX-KOMP:2021 – NY REVISJON

12.01.23

LAST NED: Retningslinje for opplæring av personell som utfører arbeid knyttet til elektriske anlegg og elektrisk utstyr, eller er i tilknytning med installasjoner i eksplosjonsfarlige omgivelser. NY REVISJON UTE NÅ!

Les mer

Rapport fra årsmøtet

21.02.23

NFEAs årsmøte for 2022 ble holdt på Felix konferansesenter 21. februar 2023. Til tross for nok et utfordrende år med etterslep fra corona-årene - med usikkerhet knyttet til deltakelse på kurs og konferanser - gikk NFEA med overskudd i 2022.

Les mer