Nyheter fra våre partnere og hovedsponsorer

Her vil du finne artikler som er levert av våre partnere og hovedsponsorer

Våre partnere: Beckhoff Automation AS | Endress+Hauser AS | Equinor ASA | Phoenix Contact AS | Siemens Energy AS | Yara Norge AS | Krohne Norway AS

Våre hovedsponsorer:  Rambase | Siemens AS

Nyheter

Når kunstig intelligens møter industriell robotikk

24.08.26

Robotteknologi utvikler seg raskere enn noen gang. Kunstig intelligens, avansert maskinsyn, autonome mobile roboter og nye former for samhandling mellom mennesker og maskiner endrer måten industrien produserer, tester og distribuerer varer på. Samtidig øker behovet for kunnskapsdeling og erfaringsutveksling mellom bedrifter som ønsker å styrke sin konkurransekraft gjennom automatisering.

Les mer

Kjemistudenter fra NTNU på faglig ekskursjon til Portugal

17.04.26

Vårens ekskursjon tok studentene på Industriell kjemi og bioteknologi (MTKJ) ved NTNU til Portugal, hvor de besøkte byene Porto og Lisboa. Dette ble en kombinasjon av faglig og kulturell tur hvor studentene fikk minner for livet. Med støtte fra Norsk Forening for Elektro og Automatisering fikk studentene gjennomført en vellykket ekskursjon med verdifulle erfaringer og innsikt i både industri og forskning.

Les mer

Trådløs kommunikasjon får en stadig viktigere rolle i industrien

13.04.26

Digitalisering, økt bruk av sensorer og behovet for mer fleksible produksjonsprosesser gjør at trådløs kommunikasjon får en stadig mer sentral rolle i industrien. Teknologien er i ferd med å bevege seg fra pilotprosjekter til å bli en del av infrastrukturen i moderne produksjonsanlegg.

Les mer

Cyber Security 2026: Når strategien møter teknologien

09.03.26

Cybersikkerhet er ikke lenger et nisjetema – det er et forretningskritisk og samfunnskritisk ansvar. Når Cyber Security 2026 samler bransjen i Oslo i april, skjer det med et nytt grep: Parallelle sesjoner som gir deltakerne større faglig valgfrihet og dypere innsikt.

Les mer