På NFEA-bloggen vil du finne svar på mye av det du lurer på om automatisering og elektro

NFEA-bloggen er lansert

Du spør, vi svarer! Det blir mottoet når vi nå lanserer NFEA-bloggen. På bloggen vil du fremover finne svar på mye av det du lurer på om automatisering og elektro: tips og råd, innsikt og inspirasjon, nyheter og ting du kanskje ikke visste.

NFEA ønsker i enda større grad å fortelle om automatisering og elektro. Derfor lanserer vi nå vår egen blogg. Det vil si, den er ikke bare vår – den er i høyeste grad også din!

Bloggen ble lansert fredag 12. april klokken 12:04.

Du spør, vi svarer

På bloggen vil du fremover finne svar på mye av det du lurer på om automatisering og elektro: tips og råd, innsikt og inspirasjon, nyheter og ting du kanskje ikke visste.

Her vil vi skrive om alt innen digitalisering, robotteknologi, cybersikkerhet, olje og gass, vareproduksjon, prosesskontroll – ja kort sagt alle tema som hører naturlig hjemme innen automatsering og elektro.

Automatisering og elektro er fantastisk og betyr mye for samfunnet. Det er noe vi som jobber i bransjen vet – men er folk flest klar over hvor stor betydning disse fagene har i deres hverdag? Vi tror at automatisering og elektro betyr mer enn folk flest reflekterer over. Dette ønsker vi å gjøre noe med. Derfor skal NFEA-bloggen også være for folk utenfor fagmiljøet.

Vi skal fortelle historier

Bransjen vår er full av gode historier som virkelig fortjener oppmerksomhet. En rekke suksesshistorier har gjennom årene ført til den velstand vi i dag opplever. Og suksesshistoriene blir det garantert flere av i årene som kommer. Disse historiene er du med på å skape, andre er du med på å oppleve nytten av. Så på NFEA-bloggen kan du både både være en historieforteller og -leser. Vi inviterer bransjen til å bidra med gode historier som kan være til glede både for kolleger i bransjen – men også for folk flest.

En blogg for alle

Fra man står opp om morgenen til man legger seg om kvelden bruker vi automatisering og elektro uten å tenke over det. Sensorer, reguleringsteknikk og  avanserte prosesser får bilene våre til å fungere, klærne våre til å bli vasket på korrekt temperatur og inneklimaet i husene våre til å være perfekte. Trådløs teknologi og skyløsninger gjør TV- og internetthverdagen vår mulig. Kort sagt: hva hadde livet vårt vært uten automatisering og elektro?  Vi tror NFEA-bloggen kan spille en viktig rolle i å fortelle om det fantastiske faget vårt til alle utenfor «menigheten».

Følg bloggen vår!

Bloggen lanseres fredag 12. april klokken 12:04. Dette skjer ved at vi gjør bloggen tilgjengelig på vår hjemmeside nfea.no. På hjemmesiden vil du finne en link som tar deg direkte til bloggen.

På bloggen vil du blant annet kunne abonnere på innlegg. Det innebærer at du får en e-post fra oss med det samme det kommer et nytt innlegg. På den måten slipper du å overvåke bloggen hele tiden selv, vi gjør det i stedet for deg. Dermed får du siste nytt uten å måtte gjøre noe som helst. Det går helt automatisk – noe vi liker!

Nyheter

Rapport fra årsmøtet

21.02.23

NFEAs årsmøte for 2022 ble holdt på Felix konferansesenter 21. februar 2023. Til tross for nok et utfordrende år med etterslep fra corona-årene - med usikkerhet knyttet til deltakelse på kurs og konferanser - gikk NFEA med overskudd i 2022.

Les mer

EX-KOMP:2021 – NY REVISJON

12.01.23

LAST NED: Retningslinje for opplæring av personell som utfører arbeid knyttet til elektriske anlegg og elektrisk utstyr, eller er i tilknytning med installasjoner i eksplosjonsfarlige omgivelser. NY REVISJON UTE NÅ!

Les mer

2022 OG VEIEN VIDERE

30.11.22

NFEA har klart seg gjennom nok et krevende år. Etter at pandemien gjorde sitt inntog, og alle aktiviteter som gikk ut på å samle mennesker for å drive opplæring og erfaringsutveksling ble umulig å gjennomføre, har vi langsomt begynt å komme tilbake til en tilnærmet normal situasjon for vårt virke.

Les mer

World Robotics Report: «All-Time High»

01.11.22

Mer enn 500.000 nye industriroboter ble installert på fabrikker over hele verden i 2021. Det viser nye tall fra World Robotics Report 2022 som ble lagt frem i Frankfurt i oktober. Det er en økning på 31 prosent sammenliknet med 2020. I verden totalt finnes det nå hele 3,5 millioner roboter.

Les mer

Market Analysis of Robot and Automation Firms in Norway

12.10.22

HowToRobot i samarbeid med NFEA har i dag lansert en splitter ny markedsrapport om robotisering i Norge. Rapporten gir en oversikt over de mange og varierte robot- og automasjonsleverandørene, produsentene, integratørene og rådgiverne i Norge.

Les mer